KVT-Fastening Česká republika
joined to last

 

SMARTBIN - INTELIGENTNÍ LOGISTICKÝ SYSTÉM

Řízení objednávek na díly a materiál nízké hodnoty - rychle, pružně a zcela automaticky

schnell, flexibel und vollautomatisch Bossard SmartBin je inteligentní logistický systém, který naprosto spolehlivě sleduje skladové zásoby a automaticky zajišťuje jejich objednávání. Online systém předává data na servery ve společnosti Bossard, které v případě potřeby vytvoří novou objednávku. Systém SmartBin zajišťuje, aby byly v průběžném výrobním procesu jednoduše a rychle dostupné bezprostředně potřebné díly a materiál nízké hodnoty.

Díky systému SmartBin se zjednodušuje a zrychluje cyklus zásobování, který probíhá bezpečněji a spolehlivěji. Dají se tak výrazně snížit náklady procesu.

Tento zcela nový logistický systém je tvořen speciálně vyvinutými váhovými čidly, která se používají v běžných nádobách. Čidla SmartBin sledují každý den množství skladových zásob a předávají údaje o hmotnosti dál. Jakmile klesne zásoba na minimální hodnotu, objedná systém automaticky předem zadané množství.

 

SmartBin - zdokonalený logistický proces díky sledování čidly


SmartBin - Konzept

 

  • Díly a materiál jsou připraveny poblíž místa spotřeby. Jejich stav hlídají váhová čidla v nádobách.
  • Naměřené hodnoty jsou každý den předávány dál a ověřovány. Klesne-li stav na předem zadanou minimální hodnotu, vytvoří se automaticky objednávka.
  • Sestaví se požadované množství dílů a materiálu nízké hodnoty a označí se podle zákazníkova požadavku.
  • To zaručuje rychlou identifikaci dílů. Dodání dílů na místo spotřeby si může v případě potřeby zajistit zákazník sám. 

 

Podívejte se, jak systém SmartBin funguje

 

SmartBin se přizpůsobí - logistické řešení pro různé možnosti použití

SmartBin classic SmartBin classic
Tato klasická verze systému SmartBin se používá v kombinaci se systémy řízení zásob kanban. SmartBin classic se hodí jak do centralizovaných, tak i decentralizovaných systémů kanban, pro neskladné a velkoobjemové zboží, ale i pro malé díly. Zaručuje automatické objednávání nových dílů, ať už jsou to díly malé hmotnosti skladované v nádobách, nebo velké díly na paletách o hmotnosti až 1 000 kg. Tím se šetří čas, protože odpadají další procesy. 
 

 

SmartBin mobile SmartBin mobile
Vyžaduje-li výrobní proces sestavování větších dílů nebo mění-li se místo výroby, je vhodnou variantou SmartBin mobile. Nezbytné díly jsou na místo spotřeby přepravovány v mobilních vozících vybavených bateriovým napájením a modemem. Systém zaručuje včasné objednávání nových dílů. 
 

 

 

SmartBin flex SmartBin flex
Nejnovější logistické řešení SmartBin flex všechno ještě zjednodušuje. Jedná se o nezávislý systém, který se bez problémů vloží do jednotlivých procesů, ale přesto funguje plně automaticky. Tato nejpružnější varianta systému SmartBin je vybavena bezdrátovým napájením a instaluje se buď do výrobní buňky, nebo přímo na montážní linku. Materiál se nachází přímo na místě použití, odpadají tak přepravní cesty a prostoje. Data jsou posílána bezdrátově.

 
 
 
Youtube Xing Linkedin Facebook Twitter blog RSS