Kontaktujte nás

Telefon

Czechia

+420 541 244 775

Kontaktní formulář

Těšíme se na Vaše dotazy.

> Kontakt
HBMs_miniBOOSTER_2017

MINIBOOSTER® – ZESILOVAČE TLAKU

Hydraulický tlak 2 000 bar z nízkotlakého čerpadla?

To je úkol, s nímž si snadno poradí naše zesilovače tlaku miniBOOSTER pro olejové a vodní hydraulické systémy.
Zesilovače tlaku miniBOOSTER® zesilují nízký tlak na vstupu (20 až 200 bar) na vysoký tlak na výstupu (až 800 bar / 2 000 bar). K regulaci tlaku na výstupu se používá regulace tlaku na vstupu a mezi oběma tlaky je vztah přímé úměry.

Výhody:

Při počátečním nízkém tlaku fungují zesilovače tlaku v režimu rychlého chodu (vysoký objemový proud, např.  k posunutí válce). Se zvyšujícím se protitlakem se pak automaticky přepnou na zesilování tlaku.

 • Není nutné pořizovat si drahá vysokotlaká čerpadla
 • Ušetříte na trubkových rozvodech
 • Nízký tlak je přeměňován na vysoký tlak prakticky s nulovou spotřebou energie a při minimálním vzniku tepla

ZESILOVAČ TLAKU JEDNOČINNÝ, TRUBKOVÁ KONSTRUKCE

HC1 HC2 HC4 HC6 HC7 HC8 HC9 series

Řada HC1 / HC2 / HC4 / HC6 / HC7 / HC8 / HC9

Popis:

Upínací přípravky v obráběcích strojích, které pro jednotlivé pracovní kroky (obrábění nahrubo, obrábění načisto nebo broušení) používají různý upínací tlak, aby nedocházelo k deformaci působením tahové síly. Přímo úměrné zesilovače tlaku odpovídají ve všech rozměrech i způsobem působení datovým listům řady Standard-HC. Liší se pouze označením na vnější straně (viz příklad objednávky).

Tlak na vstupu:

 • 20 až 200 bar

Tlak na výstupu:

 • Až 800 bar (řada HC1 / HC2 / HC 4/ HC6)
 • Až 2 000 bar, vyšší na objednávku (řada HC7 / HC8)
 • Až 5 000 bar, vyšší na objednávku (řada HC9)

ZESILOVAČ TLAKU DVOJČINNÝ, TRUBKOVÁ KONSTRUKCE

HC2D serie

Řada HC2D

Popis:

HC2D je dvojčinná jednotka s vysokým průtokem, s níž je možné zvýšit dodávané množství na vysokotlakém konci až na 11,0 l/min. Stejně jako ostatní modely miniBOOSTER® zesiluje i model HC2D tlak na vstupu na vyšší tlak na výstupu. Aby vysoký tlak nekolísal, kompenzuje automaticky spotřebu oleje. K nastavení tlaku na výstupu slouží regulace tlaku na vstupu. Podle dopravního výkonu je model HC2D kompaktní zařízení o hmotnosti 3,8 kg. 

HC6D serie

Řada HC6D

Popis:

HC6D je dvojčinná jednotka s vysokým průtokem, s níž je možné zvýšit dodávané množství na vysokotlakém konci až na 56,0 l/min. Stejně jako ostatní modely miniBOOSTER zesiluje i model HC6D tlak na vstupu na vyšší tlak na výstupu. Aby vysoký tlak nekolísal, kompenzuje automaticky spotřebu oleje. K nastavení tlaku na výstupu slouží regulace tlaku na vstupu. Podle dopravního výkonu je model HC6D kompaktní zařízení o hmotnosti 20 kg.

Tlak na vstupu:

 • 20 až 200 bar

Tlak na výstupu:

 • Až 800 bar

ZESILOVAČ TLAKU JEDNOČINNÝ – ROZHRANÍ PODLE STANDARDU NG6

HC3 HC3-C HC3-H HC3-I series

Řada HC3 / HC3-C / HC3-H /HC3-I

Popis:

Zesilovače tlaku se používají v hydraulických zařízeních, která jsou koncipována jako bloková konstrukce. Rozhraní podle standardu NG6 umožňuje montáž bez propojení trubkami. Pokud je zesilovač tlaku umístěn v bezprostřední blízkosti zařízení, je zaručena krátká doba reakce při zvyšování tlaku. Podmínkou pro použití podle standardu NG6 je snížení maximálního provozního tlaku na 500 bar. * NG 10/16/25 na objednávku

Tlak na vstupu:

 • 20 až 200 bar (nižší hodnoty na objednávku)

Tlak na výstupu:

 • 20 až 500 bar při použití šroubového spoje M5 (standardní systém NG6)
 • 20 až 800 bar při použití šroubového spoje M6 (odlišně od systému NG6)

ZESILOVAČ TLAKU JEDNOČINNÝ – ROZHRANÍ PODLE STANDARDU MINIBOOSTER®

HC3-D HC3-F series

Řada HC3-D / HC3-F

Popis:

Zesilovače tlaku HC3-D a HC3-F se používají v hydraulických zařízeních, která jsou koncipována jako bloková konstrukce. Rozhraní miniBOOSTER® umožňuje montáž bez propojení trubkami. Pokud je zesilovač tlaku HC3-D nebo HC3-F umístěn v bezprostřední blízkosti zařízení, je zaručena krátká doba reakce při zvyšování tlaku. Podmínkou pro použití podle standardu miniBOOSTER® je snížení maximálního provozního tlaku na 500 bar.

Tlak na vstupu:

 • 20 až 200 bar

Tlak na výstupu:

 • 20 až 500 bar při použití šroubového spoje M5
 • 20 až 800 bar při použití šroubového spoje M6

ZESILOVAČ TLAKU DVOJČINNÝ – TRUBKOVÁ KONSTRUKCE

HC5 series

Řada HC5

Popis:

Zesilovač tlaku HC5 se používá tam, kde je na obou stranách dvojčinného válce nebo na obou stranách hydraulického otočného zařízení potřeba vysoký tlak. Odpadá tím použití ovládacích ventilů ve vysokotlakém systému. Typickým příkladem použití jsou řezací a rozpínací nástroje.

Tlak na vstupu:

 • 20 až 200 bar

Tlak na výstupu:

 • Až 800 bar

ZESILOVAČ TLAKU PRO DVĚ MÉDIA – TRUBKOVÁ KONSTRUKCE

HC2D2 serie

Řada HC2D2

Popis: 

Model HC2D2 je samonasávací zesilovač tlaku pro dvě média. Na vysokotlaké straně je s ním možné dosáhnout průtoku až 3 I/min. Podobně jako ostatní modely miniBOOSTER® zvyšuje i model HC2D2 přiváděný tlak. Tlak na výstupu je tak vyšší, a aby nekolísal, kompenzuje zesilovač tlaku automaticky spotřebu oleje. 
Tlak na výstupu se nastavuje změnou přiváděného tlaku.
V poměru k průtočnému množství je model HC2D2 kompaktní zařízení o hmotnosti pouhých 4,15 kg. 

HC6D2 series

Řada HC6D2

Popis:

HC6D2 je samonasávací jednotka pro dvě média, s níž je možné zvýšit dodávané množství na vysokotlakém konci až na 41 l/min. Stejně jako ostatní modely miniBOOSTER® zesiluje i model HC6D2 tlak na vstupu na vyšší tlak na výstupu. Aby vysoký tlak nekolísal, kompenzuje automaticky spotřebu oleje.

K nastavení tlaku na výstupu slouží regulace tlaku na vstupu. Podle dopravního výkonu je model HC6D2 kompaktní zařízení o hmotnosti 24 kg.

Tlak na vstupu:

 • 20 až 200 bar

Tlak na výstupu:

 • Až 800 bar

Provedení:

 • Dodává se pouze v provedení A
 • Výpustný šroub max. tlak 10 bar

SAMONASÁVACÍ JEDNOČINNÉ ČERPADLO SE ZESILOVAČEM TLAKU – TRUBKOVÁ KONSTRUKCE MINIBOOSTER®

HC2P series

Řada HC2P

Popis:

Čerpadlo se zesilovačem tlaku, které se používá v zařízeních poháněných bateriemi nebo akumulátorem nebo na paletách. Tvoří ho zubové čerpadlo a tlakový zesilovač miniBOOSTER® HC2. Stejně jako u všech ostatních modelů zesilovačů tlaku dochází i u tohoto modelu ke stlačování oleje na vysokotlaké straně. Vysoký tlak se reguluje pomocí zubového čerpadla na straně nízkého tlaku. Výchozí nastavení zubového čerpadla: 50 bar.

Tlak na vstupu:

 • 0,4 až 2 bar (na sacím přívodu do čerpadla)

Tlak na výstupu:

 • Max. 650 bar (na objednávku i vyšší)

SYSTÉM ZESILOVAČE TLAKU S VENTILOVÝM BLOKEM S OBTOKEM

M-HC6 M-HC6D series

Řada M-HC6 / M-HC6D

Popis:

Tento přenosný systém se optimálně hodí pro mobilní přídavná zařízení. Umožňuje naplno využít kapacitu čerpadla pro funkci rychlého chodu hydraulického válce (válců) a zesilovat tlak, aby bylo možné v případě potřeby získat vysoký tlak (například k lámání nebo natahování). Typické příklady použití: Mobilní přídavná zařízení (řezačky, drtiče, nůžky) ke vstřikovacím strojům a hydraulickým lisům.

 • Extrémně robustní
 • Systém se dodává kompletně smontovaný a vyzkoušený přímo ve výrobě a je připravený na okamžitou montáž
 • Vysoký průtok a vysoký tlak
 • V provedeních s různými hodnotami zesilovacího faktoru
 • Na výběr různé možnosti pro připojení

Toto zařízení se dodává v provedeních pro různé typy montáže.

M-HC7 series

Řada M-HC7

Popis:

Přenosný systém zesilovače tlaku miniBOOSTER® M-HC7 je robustní zařízení dimenzované pro použití v náročných průmyslových aplikacích. Dá se použít s každým nízkotlakým agregátem (20 až 200 bar), který dodává objemový proud minimálně 2 l/min. Na výstupu je s ním možné dosahovat tlaku až 800 bar. Hlavní důraz při vývoji této konstrukce byl kladen na spolehlivost. Model M-HC7 je vybaven filtrem s jemností 10 µm a vizuálním ukazatelem stavu filtru. Použití filtru prodlužuje provozní dobu a zároveň se tím zabraňuje výpadkům.

Použití:

Natahování svorníků – zvedací systémy – kolejnicové systémy – lemovací kleště a řezačky – záchranné systémy – systémy s vysokým točivým momentem S hmotností pouhých 10 kg a praktickým úchytem pro přenášení je možné zařízení používat všude, kde je potřeba. Model M-HC7 funguje s přívodem hydraulického nízkého tlaku, který musí být zajištěn v místě. Žádné další pomůcky nepotřebuje. Ovladače zabudované do zařízení umožňují jednoduché ovládání a spolehlivý provoz.

Čas jsou peníze:

Model M-HC7 dokáže dodávat až 15 l/min a je zkonstruován tak, aby byl schopen zajistit potřebnou kapacitu systému pro pracovní proces, jakmile je nutné zvýšit tlak. Doby cyklu se tím zkracují na minimum. V mnoha případech použití musí zařízení pracovat s mimořádnou přesností. Model M-HC7 je proto vybaven snadno odečitatelným tlakoměrem o průměru 4 palce (přibl. 10 cm), s nímž lze dosahovat přesnosti 1 % (až na 10 bar).

Tlak na vstupu:

 • 20 až 200 bar (řada M-HC6 /M-HC7)
 • 20 až 350 bar (řada M-HC7)

Tlak na výstupu:

 • Max. 650 bar (na objednávku i vyšší)
 • Objem (Q) až 100 l/min